Naši lymfoterapeuti

Marcela Bártová

Lymfologický terapeut, Odborný školitel manuálních drenáží

Zeptejte se nás

Vyplňte formulář a my se Vám co nejdříve ozveme. Společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Chcete se objednat tak nám zavolejte na telefonní číslo 
+420 212 242 042
Po: 8–18 hod.
Út, St, Čt: 8–16 hod.
Pá: 8–14 hod.

Ordinační hodiny
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek

Vzdělání a praxe

Po ukončení střední zdravotní školy, obor dětská sestra začínala ve FN Motol na dětském kardiocentru. V roce 1991 nastoupila do oblastní nemocnice Kolín na interní oddělení. V letech 1991 - 2000 již působí v Kutné Hoře v kožní ambulanci pro děti i dospělé. V roce 2011 se přesouvá zpět do Prahy do Laserového centra Anděl, které se zabývá léčebnou a estetickou dermatologií. Zároveň působí v Dermatologickém centru Anděl jako dermatovenerologická a lymfoterapeutická sestra.

Kurzy

V letech 2009 absolvovala certifikovaný kurz „Techniky mízní drenáže“ a stala se odborným školitelem pro praktickou výuku manuálních drenáží. Lymfodrenáž představuje speciální léčebnou metodu, kdy pomocí odborně uvolněných lymfatických uzlin a speciálně vedených hmatů urychlí lymfoterapeut tok lymfy v lymfatickém systému. Manulání lymfodrenáž se převážně používá při prevenci, zmírnění a léčbě především primárních a sekundárních lymfedémů. Při této masáži se nepoužívají žádné emulze, oleje ani jiné přípravky. Pro lymfomasáže platí pravidlo, že nesmí bolet.

V roce 2014 získala certifikaci na lymphotaping, což je terapeutické využití kinesio tapu k ovlivnění lymfatického a cévního systému. Zjednodušeně řečeno se jedná o nalepení tejpovacích pásek, které pomáhají odvádět lymfu do lymfatických uzlin.

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.