Co Vás trápí?

Melanom

Melanom je zhoubný a zároveň nejagresivnější kožní nádor z pigmentových buněk

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 222 230 320
(po – pá, 9 – 19 hod).

Melanom je zhoubný a zároveň nejagresivnější kožní nádor z pigmentových buněk, který se může vyskytnout na kůži kdekoli na těle. U žen nejčastěji na dolních končetinách, u mužů naopak na zádech. Nejvíce postihuje středně staré a starší pacienty, ale začíná se zvyšovat výskyt i u mladších dospělých.

Nejčastěji vypadá jako hnědá až černá skvrna nepravidelného tvaru s rozpitými okraji. Dalším důležitým znakem je i velikost a jeho postupné zvětšování. Jiný typ melanomu může vypadat jako tmavý hrbol, který může i krvácet.
Pokud člověk takové podezřelé znaménko objeví, je nutné, aby ihned navštívil kožního lékaře. Jednou za rok až dva se doporučuje preventivní kontrola u dermatologa.

Jaké jsou příčiny vzniku melanomu?

Až 80% melanomů vzniká v důsledku nadměrného vystavování kůže před UV zářením. Prevencí je tedy ochrana kůže před UV paprsky a nevystavování jí nadměrnému záření.

Možnosti léčby

Léčba melanoma je chirurgická. Po odstranění a histologickém vyšetření následuje sledování, kdy pacient dochází na pravidelné kontroly. Tento druh nádoru často a brzy tvoří metastázy do lymfatických uzlin neb vnitřních ogránů a následná léčba je obtížná.

Jiné řešené problémy

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111), Vojenská zdravotní pojišťovna (201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211), Revírní bratrská pokladna (213).