Co Vás trápí?

Periorální dermatitida

Periorální dermatitida je nemoc, která se vyskytuje v okolí úst. Projevuje se začervenáním, drobnými zánětlivými ložisky a jemným olupováním.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 222 230 320
(po – pá, 9 – 19 hod).

Periorální dermatitida je nemoc, která se vyskytuje v okolí úst. Projevuje se začervenáním, drobnými zánětlivými ložisky a jemným olupováním. Dermatitida svědí a pálí, neboť je v období nemoci pokožka velmi citlivá.

Jaké jsou příčiny vzniku Periorální dermatitidy?

Průběh je chronický a recidivy jsou časté. Původ onemocnění není přesně znám a považuje se za vícefaktorové. Jedním z faktorů je aplikace lokálních kortikosteroidů. Mezi další důvody patří mechanické podráždění, ultrafialové záření, hormonální antikoncepce a nebo dokonce některé složky kosmetických přípravků.

Možnosti léčby

Léčba není jednoduchá a často dochází k nesnášenlivosti léčebných prostředků aplikovaných na kůži. Při prvních příznacích tohoto onemocnění je nutné neprodleně navštívit odborníka, který stanoví přesnou anamnézu pacienta a začne léčit.

Jiné řešené problémy

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111), Vojenská zdravotní pojišťovna (201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211), Revírní bratrská pokladna (213).