Co Vás trápí?

Seboroická veruka

Seboroická veruka je nezhoubné ložisko, které se vyskytuje prakticky u každého člověka. Projevuje se ojediněle, ale u některých případů se může jednat o výskyt v řádu desítek až stovek ložisek. 

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Seboroická veruka je nezhoubné ložisko, které se vyskytuje prakticky u každého člověka. Projevuje se ojediněle, ale u některých případů se může jednat o výskyt v řádu desítek až stovek ložisek. Nejčastěji je lokalizována na hlavě nebo trupu. Objevuje se jako žlutavá ostře ohraničená skvrna, měnící se postupně na plochý puchýř  s matstným povrchem. V průběhu onemocnění se zvětšuje a vyvyšuje. Povrch se stává ztvrdlým. Barva se mění od světle hnědé až po černou.

Jaké jsou příčiny vzniku Seberoické veruky?

Chronické onemocnění seberoické veruky se nejčastěji objevuje ve chvíli, kdy je lidský organismus oslabený. Může být také vyvoláno  při  nadměrném stresu a jako důsledek onemocnění.

Možnosti léčby

Odstranění není nutné a Seberoická veruka nikterak neohrožuje lidský organismus. Z estetického hlediska ji lze odstranit kryoterapií, abrazí nebo pomocí ablačního laseru.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).