Používané diagnostické metody

Zeptejte se nás

Vyplňte formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Chcete se objednat tak nám zavolejte na telefonní číslo 
+420 212 242 042
Po: 8–18 hod.
Út, St, Čt: 8–16 hod.
Pá: 8–14 hod.

Ruční dermatoskop

Ruční dermatoskop je osvětlená lupa, která umožňuje zvětšení ložiska a prosvícení povrchové vrstvy kůže, a tím zobrazit a hodnotit struktury v této vrstvě kůže. Toto neinvazivní vyšetření se stále častěji využívá v běžné dermatologické praxi.

Použití a v čem pomáhá

Používá se nejen k hodnocení pigmentových projevů, ale i jiných kožních ložisek. Pomáhá odlišit pigmentová znaménka od jiných kožních výrůstků, odlišit benigní léze od maligních, významně se uplatňuje při stanovení diagnózy melanomu. U pacientů s mnohočetnými névy napomáhá rozhodnout, který z nich se má odstranit a který je možné ponechat a sledovat. Snižuje množství zbytečných excizí. Pro zhodnocení dermatoskopického obrazu se používají určité parametry a hodnotící kritéria, především tzv. ABCD kritéria: symetrie, okraje, barva a velikost.

Digitální dermatoskop

Digitální dermatoskop má kameru, která je schopna vyfotit přehledový snímek a dermatoskopický obrázek vyšetřovaného ložiska. Oba se ukládají k danému pacientovi.

Výhody a přednosti

Umožňuje zvětšení 20–100x. Jednotlivé snímky se přiřazují k datu vyšetření. Další výhodou digitálního dermatoskopu je automatická počítačová analýza. Za největší přednost je považována právě možnost porovnání obrazu téhož projevu pořízeného v různém čase za stejných podmínek a při stejném zvětšení. Je tak možné sledovat změny struktury, barvy a velikosti a na tomto podkladě rozhodnout o případné nutnosti chirurgického odstranění s histologickým vyšetřením.

Prevence je nejdůležitější

Pouze včasná diagnóza může znamenat vyléčení, toto platí především v případě melanomu, jehož incidence se stále zvyšuje. A v tomto nám pomáhá právě digitální dermatoskop.

Jiné kožní problémy

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111), Vojenská zdravotní pojišťovna (201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211), Revírní bratrská pokladna (213).

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.