Používané diagnostické metody

Zeptejte se nás

Vyplňte formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Chcete se objednat tak nám zavolejte na telefonní číslo 
+420 212 242 042
Po: 8–18 hod.
Út, St, Čt: 8–16 hod.
Pá: 8–14 hod.

Ruční dermatoskop

Ruční dermatoskop je osvětlená lupa, která umožňuje zvětšení ložiska a prosvícení povrchové vrstvy kůže, a tím zobrazit a hodnotit struktury v této vrstvě kůže. Toto neinvazivní vyšetření se stále častěji využívá v běžné dermatologické praxi.

Použití a v čem pomáhá

Používá se nejen k hodnocení pigmentových projevů, ale i jiných kožních ložisek. Pomáhá odlišit pigmentová znaménka od jiných kožních výrůstků, odlišit benigní léze od maligních, významně se uplatňuje při stanovení diagnózy melanomu. U pacientů s mnohočetnými névy napomáhá rozhodnout, který z nich se má odstranit a který je možné ponechat a sledovat. Snižuje množství zbytečných excizí. Pro zhodnocení dermatoskopického obrazu se používají určité parametry a hodnotící kritéria, především tzv. ABCD kritéria: symetrie, okraje, barva a velikost.

Digitální dermatoskop

Digitální dermatoskop má kameru, která je schopna vyfotit přehledový snímek a dermatoskopický obrázek vyšetřovaného ložiska. Oba se ukládají k danému pacientovi.

Výhody a přednosti

Umožňuje zvětšení 20–100x. Jednotlivé snímky se přiřazují k datu vyšetření. Další výhodou digitálního dermatoskopu je automatická počítačová analýza. Za největší přednost je považována právě možnost porovnání obrazu téhož projevu pořízeného v různém čase za stejných podmínek a při stejném zvětšení. Je tak možné sledovat změny struktury, barvy a velikosti a na tomto podkladě rozhodnout o případné nutnosti chirurgického odstranění s histologickým vyšetřením.

Prevence je nejdůležitější

Pouze včasná diagnóza může znamenat vyléčení, toto platí především v případě melanomu, jehož incidence se stále zvyšuje. A v tomto nám pomáhá právě digitální dermatoskop.

Jiné kožní problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).

Your browser is out of date

We've noticed you're currently using an old version of Interner Explorer. We highly recommend you update your browser for a better experience.