Co Vás trápí?

Kopřivka – urtikárie

Kopřivka je charakterizována výsevem zpravidla silně svědivých kopřivkových pupenů na kůži a může být doprovázena otoky.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Kopřivka je charakterizována výsevem zpravidla silně svědivých kopřivkových pupenů na kůži a může být doprovázena otoky. Pupeny jsou světle až sytě červené, různé velikosti, mohou splývat, vznikají rychle a náhle, ale jsou prchavé, většinou vymizí do 1–24 hodin, zatímco se mohou tvořit nové. Rozlišuje se kopřivka akutní a chronická. Akutní trvá několik dní až týdnů. Chronická vydrží více než 6 týdnů, může pak trvat 2–3 roky.

Jaké jsou příčiny vzniku kopřivky?

Kopřivka vzniká spontánně, nebo jako důsledek vyvolávajících faktorů. Vyvolávajících faktorů je celá řada: léky, potraviny, infekce, chlad, teplo, UV záření, tlak a mnoho dalších.

Možnosti léčby

Vyšetření spočívá především v důkladné anamnéze, pátrání po možné příčině. Léčba se zaměřuje na zmírnění příznaků a eliminaci spouštěcích faktorů, pokud jsou známy. Základním lékem jsou antihistaminika.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).