Co Vás trápí?

Aktinická keratóza

Zpočátku vypadá jako hrubé nahnědlé ložisko s šupinami na povrchu. Po poranění snadno krvácí.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 222 230 320
(po – pá, 9 – 19 hod).

Zpočátku vypadá jako hrubé nahnědlé ložisko s šupinami na povrchu. Po poranění snadno krvácí. Diagnóza je většinou klinická, k ověření je možno provést biopsii s histopatologickým vyšetřením. Aktinická keratóza je počáteční fází karcinomu, který se později vyvine u 10% - 15% pacientů, proto je při onemocnění nezbytně nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Jaké jsou příčiny vzniku Aktinické keratózy?

Objevuje se na místech chronicky vystavených slunečnímu záření a u lidí s nízkým fototypem. Vzniká poté, co imunitní systém kůže je oslaben a neschopen opravovat buněčné změny způsobeny buněčným zářením.

Možnosti léčby

V léčbě se nejčastěji používá kryoterapie, abraze nebo chirurgické odstranění. Pokud jsou včas rozpoznány, jsou dobře léčitelné.

Jiné řešené problémy

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111), Vojenská zdravotní pojišťovna (201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211), Revírní bratrská pokladna (213).