Co Vás trápí?

Mykotická onemocnění

Na kůži se projeví jako červená ložiska se šupinami nebo drobnými puchýřky, zpravidla výrazně svědí, šíří se na kůži.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Houbová onemocnění se vyskytují velmi často, postihují nejen kůži na těle, ale i vlasovou pokožku, vlasy a nehty. Na kůži se projeví jako červená ložiska se šupinami nebo drobnými puchýřky, zpravidla výrazně svědí, šíří se na kůži.

Nejčastější lokalizací je meziprstí dolních končetin. Při závažnější formě zde vznikají bolestivé praskliny. Postižení nehtových plotének se projeví jejich ztluštěním, změnou barvy, ztrátou lesku, postupně dochází k deformaci nehtové ploténky.

Jaké jsou příčiny vzniku mykotických onemocnění?

Zdrojem infekce může být člověk nebo zvíře, méně často půda.

Možnosti léčby?

Při podezření na mykotickou infekci provádíme odběr materiálu na mykologické vyšetření. Tato laboratorní diagnostika umožní cílenou léčbu lokální, či v případě závažnější infekce léčbu celkovou. Důležitá jsou i hygienická opaření k vyloučení reinfekce.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).