Co Vás trápí?

Růže-Erysipel

Erysipel je akutní infekční onemocnění kůže a vrchních vrstev podkoží.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Erysipel je akutní infekční onemocnění kůže a vrchních vrstev podkoží. Nejčastěji se objevuje na dolních a horních končetinách, ale může postihnout i jiné části těla, jako je obličej, krk a intimní partie. Projevuje se velkými rudými skvrnami a vyrážkami na obličeji a končetinách. Propuknutí nemoci bývá provázeno horečkami a zimnicí, nechutenstvím či bolestmi hlavy. Toto kožní onemocnění je přenosné a nakažlivé. Růže postihuje převážně mladé a starší lidi.

Jaké jsou příčiny vzniku růže?

Nemoc způsobuje streptokok. Infekce se do těla dostane většinou přes drobné poranění nebo meziprstní plíseň. Infekce se poté v těle šíří lymfatickými cestami. Příznaky a projevy růže většinou vznikají velmi náhle a jsou provázeny příznaky, jako jsou různě vysoké teploty, zimnice či třes.

Možnosti léčby

Léčba spočívá v podávání antibiotik a je důležité s ní začít již při prvních příznacích tohoto onemocnění. Doporučuje se nemocniční léčba antibiotiky nitrožilně nebo injekčně do svalu. Léčba musí být vždy v dostatečné dávce a úměrně dlouhá.

Jiné řešené problémy

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (111), Vojenská zdravotní pojišťovna (201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211), Revírní bratrská pokladna (213).