Co Vás trápí?

Pityriasis versicolor

Pityriasis versicolor (chronické kožní onemocnění) je typ povrchového mykotického onemocnění kůže. Jedná se o kosmeticky obtěžující onemocnění pokožky.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Pityriasis versicolor (chronické kožní onemocnění) je typ povrchového mykotického onemocnění kůže. Jedná se o kosmeticky obtěžující onemocnění pokožky. Projevuje se vznikem barevných skvrnek na kůži. Na opálené kůži jsou bělavé, na neopálené světle hnědočervené. Má chronický průběh s častými recidivami.

Jaké jsou příčiny vzniku Pityriasis versicolor?

Původcem nemoci je kožní mykóza, která napadá povrchové vrstvy kůže na kterých vytváří ložiska. Typickou lokalizací pro skvrnky jsou záda, ramena a hrudník. Nemoc mohou ovlivňovat faktory jako větší větší pocení, práce v teple, intenzivní sport či opakovaná aplikace tělových olejů. Onemocnění je možné získat přímým kontaktem s kůží nemocného nebo prádlem.

Možnosti léčby

Léčba je lokální a měla by trvat minimálně 2–3 týdny. U bílé formy je obtížné zhodnotit efekt léčby, protože bělavá ložiska i po léčbě zůstávají bělavá a vyléčení se pozná až po opálení, kdy se zdravá kůže zbarví. Celková léčba se indikuje výjimečně.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).