Co Vás trápí?

Mikrobiální ekzém

Jedná se o formu ekzému, která se vyskytuje typicky na bércích, ale může se šířit i na stehna, trup, horní končetiny a v ojedinělých případech i na obličeji.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Mikrobiální ekzém bývá v našich podmínkách častým závěrem vyšetření odborného dermatologa. Jedná se o formu ekzému, která se vyskytuje typicky na bércích, ale může se šířit i na stehna, trup, horní končetiny a v ojedinělých případech i na obličeji. Zvláštní formou onemocnění jsou ložiska za ušima. Nemoc se projevuje se červeným zbarvením, šupinami, erozemi a mokváním. Nejedná se o onemocnění přenosné.

Jaké jsou příčiny vzniku Mikrobiálního ekzému?

Kromě genetických dispozic mají na vznik kožního onemocnění vliv různé látky v okolním prostředí, které přijdou do styku s pokožkou a pacient je požije, či jen vdechne.

Možnosti léčby

Mikrobiální ekzém lokálně preparáty s kortikosteroidy v kombinaci antimikrobiálními látkami, v případě mokvání jsou vhodné vysušující obklady. U rozsáhlého výsevu odborník zvažuje podání antibiotik celkově. Průběh nemoci se může chronicky opakovat s několikaletým trváním, léčba je pak během na dlouhou trať.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).