Co Vás trápí?

Bazaliom

Bazaliom je nejčastějším typem rakoviny kůže. Díky tomu, že prakticky nemetastazuje bývá často podceňován.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Bazaliom je nejčastějším typem rakoviny kůže. Díky tomu, že prakticky nemetastázuje bývá často podceňován. Vyskytuje se na různých místech kůže, (například na obličeji, hrudníku, zádech).

Druhů bazailiomů je více a rozdělují se podle jejich vzhledu. Typ určuje míru rizika a stanovuje správnou léčbu. Pacienti by měli potom docházet na pravidelné prohlídky kůže, bazaliom často recidivuje nebo se objevují nová ložiska.

Jaké jsou příčiny vzniku bazaliomu?

Na vzniku se podílí opakované spálení sluncem, ale i genetická dispozice či výskyt v rodině. Roli hraje i genetická dispozice.

Možnosti léčby

Léčí se kryalizací a chirurgicky. Mezi moderní metody léčby patří fotodynamická léčba, která spočívá v použití speciálního krému a následném osvětlení červeným světlem.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).