Co Vás trápí?

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění kůže, které je dlouhodobou poruchou.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Seboroická dermatitida je chronické neinfekční zánětlivé onemocnění kůže, které je dlouhodobou poruchou. Nejčastěji postihuje kštici, obličej, čelo, obočí, nos, víčka, oblast za ušima, méně často hrudník, záda mezi lopatkami, podpaží a třísla. Obecně se jedná o lokalizace s větším nakupením mazových žláz.

Jaké jsou příčiny vzniku Seberoické dermatitidy?

Příčina vzniku onemocnění není objevena. Spouštěčem je nejčastěji stres. Z těchto důvodů se seboree říká onemocnění manažerů. Uvažuje se o autoimunním onemocnění kožních buněk, ale celý mechanizmus nemoci zůstává zatím skrytý.

Možnosti léčby

Léčba je převážně lokální za použití preparátů s antimykotiky. Při rozšířené infekci se doporučuje léčba lokálními antibiotiky. Zpravidla se tyto preparáty kombinují se slabě až středně účinnými kortikosteroidy. Pro uzdravení kštice jsou vhodné šampóny, roztoky, gely, na kůži krémy či mléka. Při těžkém a urputném průběhu se indikují antimykotika celkově.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).