Co Vás trápí?

Vitiligo

Takzvaná nemoc bílých skvrn je typická ostře ohraničenými světlými plochami na kůži.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Onemocnění, které postihuje více lidí, než si mnozí myslí, si nevybírá. Může jím onemocnět kdokoliv. Nezáleží na věku, rase či jakýchkoliv jiných fyzických vlastnostech člověka.
Takzvaná nemoc bílých skvrn je typická ostře ohraničenými světlými plochami na kůži. Ačkoliv vitiligo nebolí a není životu nebezpečné, způsobuje lidem značný diskomfort.

Léčba je dlouhodobá, časově a psychicky náročná – ani při dnešní pokročilé medicíně nelze zaručit úspěch léčby. Včasná léčba a odborná péče však může pomoci odbarvenou kůži částečně repigmentovat.

Jaké jsou příčiny vzniku Vitiliga?

Původ nemoci není znám. Je však několik teorií, proč vzniká. Nejčastěji se odborníci přiklánějí k tomu, že vlastní imunitní systém ničí melanocyty – buňky tvořící kožní pigment. Tuto špatnou funkčnost imunity doprovází další choroby, jako je například onemocnění štítné žlázy, chudokrevnost či cukrovka.

Možnosti léčby

  1. Depigmentace
  2. Hormonální léčba
  3. Světloléčba – fototerapie
  4. Léčba chirurgická

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).