Co Vás trápí?

Růžová pityriáza

Pityriasis rosea je poměrně časté kožní onemocnění, které se vyznačuje se vznikem růžových nebo červených skvrnek.

Objednejte se

Vyplňte formulář a nezávazně se objednejte ke konzultaci na klinice LC Anděl. Kontaktujeme vás co nejdříve a společně se domluvíme na podrobnostech konzultace.

Děkujeme!
Brzy se Vám ozveme.

Můžete také zavolat na telefonní číslo 
+420 212 242 042
(po – pá, 9 – 19 hod).

Pityriasis rosea je poměrně časté kožní onemocnění, které vzniká z neznámého původu. Vyznačuje se vznikem růžových nebo červených skvrnek. Ty se lehce olupují a vytváří tak nepříjemný kožní problém. Následuje zrod dalších ložisek podobného vzhledu, ale menších na trupu a končetinách. Potíže trvají  3–6 týdnů, poté i bez léčby vymizí. Pokud projevy svědí, je možné aplikovat tekutý pudr nebo slabé protizánětlivé krémy.

Jaké jsou příčiny vzniku Růžové pityriázy?

Onemocnění vzniká v návaznosti na prodělané virové onemocnění. Kožním projevům předchází chřipkové příznaky (jako únava, malátnost, bolesti hlavy či zvýšená teplota.) Ač se nejedná o nakažlivou nemoc, tak bez odborné pomoci se dá těžko vyléčit.

Jiné řešené problémy

Jste akreditované pracoviště pro vzdělávání lékařů ?

  ↑  

Ano, jsme akreditováni pro základní i specializovány výcvik lékařů v oboru Dermatovenorolgie. Více informací o naši akreditaci naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví

Ošetřujete i dětské pacienty?

  ↑  

Ano, nabízíme celkové vyšetření, diagnostiku a léčbu pro dospělé i dětské pacienty

Ošetřujete i pacienty bez zdravotního pojištění?

  ↑  

Ano, dle ceníku.

Příjmáte pacienty bez objednání?

  ↑  

Na ošetření je nutné se předem telefonicky objednat

S jakými pojišťovnami spolupracujete?

  ↑  

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP-111), Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP-201), Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (CPZP-205), Oborová zdravotní pojišťovna (OZP-207), Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ-209), Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV ČR-211), Revírní bratrská pokladna (RBP-213).